Nasza strona używa ciasteczek (cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Za pomocą ustawień przeglądarki możesz określić warunki ich przechowywania.

O nas

Orkiestra od początku jej założenia do 1997 roku istniała jako Parafialna Orkiestra Dęta w Liwie.

Po kilkuletniej przerwie w 2003 roku  została reaktywowana  oraz  przekształcona w Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej. Jej kapelmistrzem był w dalszym ciągu pan Ryszard Piszczyk, jednak po kilku latach ze  względu na stan zdrowia  musiał zrezygnować z pełnionej funkcji.

Przez pewien czas zastępował go Jarosław Kresa. W roku 2007 z inicjatywy ówczesnego prezesa Alfreda Rowickiego  postanowiono zatrudnić nowego kapelmistrza, którym został młody muzyk – pianista, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie – Piotr Szczepanik.

Nowy kapelmistrz zapoczątkował bardzo dynamiczny rozwój orkiestry. Pierwszy koncert zespołu odbył się już kilka miesięcy od wznowienia jego działalności i w dziewięcioosobowym składzie Orkiestra Dęta OSP Liw, uświetniła uroczystość 11 listopada w liwskim kościele.

Na przestrzeni dziesięciu lat można zaobserwować bardzo intensywny rozwój orkiestry oparty na bogatym i ambitnym repertuarze. Orkiestra odniosła wiele sukcesów, zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Obecny skład Orkiestry tworzy młodzież oraz dorośli - będący jeszcze dziećmi grającymi w poprzedniej – dawnej Orkiestrze Parafialnej.