Nasza strona używa ciasteczek (cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Za pomocą ustawień przeglądarki możesz określić warunki ich przechowywania.

Szkoła

Doświadczenia muzyczne dzieci z naszej szkółki, które grają na instrumentach, śpiewają, czy choćby słuchają muzyki zapewniają cały pakiet korzyści, kluczowych w prawidłowym rozwoju dzieci. Korzyści te można obserwować w postępach dzieci właśnie w nauce szkolnej.

Każda forma tworzenia muzyki (tzw. muzykowania) wymaga zaangażowania nie tyko głosu podczas śpiewu lub mięśni dłoni i palców podczas gry na instrumencie. Dzieci muszą opanować tutaj bardzo wiele różnych umiejętności. Trening muzyczny wymaga korelacji wzroku i słuchu, czytania nut w trakcie ich artykulacji, kontroli małych i dużych mięśni wielu części ciała jednocześnie, pilnowania dyscypliny rytmu muzycznego, itd.

Dlatego właśnie profesjonalna edukacja muzyczna (śpiew lub gra na instrumencie z nut) wspiera szeroko tradycyjną naukę szkolą. Rozwija w dzieciach tak dużą paletę drobnych umiejętności, które później przekładają się wprost na osiągnięcia w nauce lub przynajmniej wyższą łatwość uczenia się.

Edukacja muzyczna w naszej szkółce nie sprawia, że dzieci są mądrzejsze… Ona integruje, stymuluje i rozwija wszechstronnie kompetencje dziecka, dzięki czemu wzrastają jego zdolności uczenia się, co w konsekwencji znajdują swoje odzwierciedlenie w rozwoju jego intelektu.